Popłynęli Szlakiem Papieskim po raz trzeci

Data: 22-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Popłynęli Szlakiem Papieskim po raz trzeci

Za nami trzecia edycja Spływu Kajakowego Szlakiem Papieskim. Wydarzenie zorganizowało Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „Sprawni - Razem” w Pile z Aleksandrą Błażejewską na czele. Przedsięwzięcie, któremu patronował starosta Eligiusz Komarowski, dofinansował Powiat Pilski. W spływie uczestniczyła dziesięcioosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami. Spływ odbył się powszechnie znanym Szlakiem Papieskim, rzeką Rurzycą, od starej harcerskiej przystani we Wrzosach do Krępska. Długość trasy wynosiła ok. 14 km. To właśnie tam, na tej trasie pływał kardynał Karol Wojtyła, jeszcze przed wyborem na papieża.

- Wielokrotnie wspominałem, że tytaniczna praca pani Aleksandry Błażejewskiej, bez oglądania się na profity, zasługuje na ogromne słowa uznania. Tym bardziej czuję się w obowiązku wspierać inicjatywy, które Stowarzyszenie „Sprawni – Razem” adresuje do młodzieży wymagającej szczególnego wsparcia. Ta impreza to wspaniały pomysł pod wieloma względami: sportowym, historycznym, religijnym. Oby więcej takich inicjatyw – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

A kolejny spływ już za rok!